Bale Geri Git

Bale saflığın, güzelliğin, hafifliğin ve zerafetin doruk noktasıdır. Tüm hareketler eforsuz olarak görülür; yerçekimine karşı koyulduğu hissini verir. İyi icra edildiğinde bale, en yüksek sanat formlarından biridir. Dansçılar bedenlerindeki kontrol ve ifade etme yeteneği ile duygularını dile getirirler.

Dansçının enstrümanı vücududur.Bu nedenle eğitime erken yaşlarda başlanmalıdır. Doğru metodlarla deneyimli öğretmenlerin verdiği bale eğitimi, üstün bir sanat zevki geliştirmenin yanısıra çocuğun sosyal ve fiziksel gelişimine de büyük katkıda bulunmaktadır.Erken yaşta başlanan bale eğitimi çocuğun kas ve kemik yapısını kuvvetlendirmekte, kendi bedenini keşfetmesini sağlamaktadır. Bunların yanısıra klasik müzikle çalışmak kulağı ve ritmi geliştirmekte, bir başka deyişle insan duyularını daha üst bir noktaya taşımaktadır.

Okulun Bale Bölümü eğitim kadrosu konservatuar mezunu, Royal Academy of Dance’a kayıtlı hocalık diploması almış öğretmenler ve çocuklarla iyi bir diyalog kurabilen ve onların her türlü sorunuyla ilgilenen branşlarında uzman kişilerden oluşmaktadır.

Öğrenciler klasik bale eğitimine 3 yaşından itibaren başvurabilirler. Yeni başlayanlar fiziksel uygunluğu incelendikten sonra, daha önce bale yapmış öğrenciler ise seviyesi tespit edildikten sonra uygun sınıflara kabul edilir.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINCA ONAYLI BALE MÜFREDATIMIZ ;

HAZIRLIK DÖNEMİ:

~Bale Başlangıç ( 3 - 4 yaş )

~Hazırlık ( 5 – 6 yaş )

Hazırlık Döneminde öğrencilerimiz Melody Bear- Meldoy Movement sistemi ile öğrenim görmektedirler.

Melody Bear – Melody Movement Sistemi nedir ?

TEMEL EĞİTİM:

~Teknik 1 – Teknik 8 ( 7 – 15 yaş )

2 yıl hazırlık, 8 yıl teknik eğitim alan öğrencilerimiz 1 yıl mecburi olarak okulumuzda staj görerek M.E.B onaylı eğitmenlik diplomalarını almaya hak kazanırlar.